Siparişlerinizi ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya teslim ediyoruz. Kargolarda yaşanan yoğunluk, siparişlerinizin gecikmesine neden olabilir.

Kış sezonu ve Kampanyalı ürünlerimiz kargo dahil fiyat olup, diğer ürünlerimizde kargo ücreti ilavedir.

Sağlık

Sağlık & Besin Değerleri / İnsan Sağlığına Faydaları:

Narenciye meyvelerinin, içerdiği vitamin ve lifler ile insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri tüm dünyada kabul görmektedir. Yararları C vitamin deposu olmasıyla sınırlı değildir.  C vitamininin yanı sıra B vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum da içerir. Lifler, organik asitler ve şeker açısından zengindir. Tüm bu zengin içeriğin kanseri önlemeden, kanı temizlemeye, karaciğeri güçlendirmekten, cildi güzelleştirmeye pek çok faydası olduğu bilimsel verilere dayanıyor.

C ve B vitamini açısından zengin olan narenciye meyveleri, ince ve kalın damarların yumuşak kalmasını sağlıyor. Damar tıkanıklığını önlüyor. Vücut direncini arttırıyor. Kanın durulmasına ve temizlenmesine yardımcı oluyor. Hazmı kolaylaştırıyor. Enerji veriyor. 

Narenciye meyvelerinde, B vitamini çeşidi olan folak ve folik asit de bulunuyor. Folik asitin, hamilelik boyunca ve özellikle ilk üç ay çok gerekli ve alyuvarların oluşmasına yardımcı olduğu bilinen bir gerçek.

Lifler ise, sindirim sistemini düzenliyor, bazı kanser türlerine ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor. 

Bilim adamları vücudumuzun C vitamini üretmediğini ve günlük C vitamini ihtiyacımızın 50-70 miligram olduğunu belirtirken, bir portakalda 90 miligram C vitamini bulunuyor. Sigara içenlerde ve enfeksiyonlar sırasında C vitamini ihtiyacı yaklaşık 2 katına çıkıyor. Sabah kahvaltısında içilen bir bardak portakal suyunun, güne dinamik başlamak ve pek çok hastalıktan korunmak için ideal yöntem olduğu açıklanıyor.

Bazı greyfurt ve portakal çeşitlerinin iç renginin koyu kırmızı olması, bu meyvelerin bol bol ‘‘likopen’’ içerdiğinin bir göstergesidir. Bu yararlı karotenoid, başta prostat kanseri olmak üzere pek çok kansere karşı koruyucu olarak bilinmektedir. Likopen antioksidan aktivitesi de olan, cilt ve beden yaşlanmasını erteleyen son derece yararlı bir besindir.

 

Vikipedia

·       Mandalina zengin bir B ve C vitamini kaynağıdır.

·       Kanı temizler.[kaynak belirtilmeli]

·       Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur.

·       Yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürmede etkili olur.

·       Damar sertliği ve felçte faydalıdır.

·       Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır.

·       Grip olanlara iyi gelir.

·       Bağışıklık sistemini korur

Mandalina Yaprağının Faydaları

Kış aylarımızın vazgeçilmez meyvelerinden bir tanesi de mandalinadır. Vitaminlerle dolu bu meyvenin faydaları ise saymakla bitmez Nezle grip ve soğuk algınlığına karşı vitamin dolu bu şifa bombası özellikle C vitamini ile hastalıklara karşı dirençli olmamızı sağlamaktadır.

Mandalina mide yanmasından tutun böbrek taşı ve kum düşürmeye kadar hayatımızda yer alması gereken çok şifalı bir meyvedir. Bütün bu şifa dolu özelliklerinin yanında bu meyvenin kabuklarında bulunan yağ çok önemli etkilere sahiptir. Özellikle güzellik özü olarak ta bilinen mandalina kabuğunun sıkılması sureti ile elde edilen yağ yüze sürüldüğü zaman gözenekleri sıkılaştırarak yağlanma ve sarkmalara karşı orta ve yüksek yaştaki insanların cilt sağlığına olum yönde etki yapmaktadır. Özellikle akne ve sivilcelerde de kullanılan mandalina kabuğu yağı tonik olarak da oldukça etkili olan şifalı bir yağdır.

Mandalina yaprağı ise ayrı bir şifa özü olarak karşımıza çıkmaktadır. Mandalina yapraklarının iyi bir şekilde değerlendirilmesi ile kabızlık gibi hazım sıkıntılarının giderilebileceği bilinmektedir. Yapılan araştırmalara göre yaprak içerisinde bulunan şifa özeleri hazımsızlığa karşı iyi gelebilmektedir. Mandalina yapraklarının suya atarak kaynayınca kadar bekletmek sureti ile yapılan işlem kaynayan su içerisinden çıkarılan kabukların tekrar başka bir kaynamış kaptaki suya konulması ve demlenmeye bırakılması ile yapılan işlem sonucu oluşan demli suyun kabızlığa iyi gelebildiği doktorlar tarafından yapılan tersler sonucu açığa çıkmaktadır. Doğanın size sunduğu her ürün özeldir ve vücut için son derece güzel etkilere sahiptir. Kendiniz için doğadan yararlanmayı ihmal etmeyin.